péntek, július 11, 2008

Tanár-Diák?

Góóól!
Május harmincadika volt az a nap, amikor egyetemünk tanárai és fiai összemérhették erejüket egy izgalmas focimeccs alatt, mely a Bolyai Farkas Líceum sportpályáján zajlott le. A játék annál is inkább izgalmas és szép volt, mivel harmad- és negyedéves fiainkat utoljára láthattuk a pálya „színén”. Kincses Elemér bíróuram sípját megfújva jelezte az első félidő kezdetét. Éééés! Gáspárik rektorunk máris udvariaskodással kezdi a játékot: labdája magasan szárnyal a kapu felett. Faragó Zénó keményen harcol a csapatért, ééés gól! Rókai tanár úr a kispadon ül, mondván, hogy „szünettel kezd”, de bajtársai annál inkább dolgoznak a taktikán, ééés rektorunk gólt rúgott fiaink kapujába. De fiaink sem pihentek. Örs, a falkavezér góllal válaszol a kemény tanárok csapatának. Rókai tanár úr mihelyt pályára lép, picit esik, nagyot sérül. Tanárainak tűzgolyóját félelmetesen védi Kolozsi Gábor, akit nemsokára felvált Bartha Öcsi testvér. Nincs idő kivenni a nagy szabadságot, mert tanáraink újra betalálnak. Lázok tanár úr sem tétlenkedik, a száguldó labdába úgy fejel, hogy közben szemüvegét stílusosan lekapja (A meccs fő attrakciója). Pályára lép Ricsi, bábszakos fiatalember, és máris gól. Sípos Levente mindezt nem tűrvén átveszi a kapus posztot. Most 3-2 arányban a diákok vezetnek, bár ez akkor nem volt számomra teljesen világos. A II. félidő máris egy góllal kezdődött, melyet Topozu tanárunk rúgott. Labda a fiainknál, rektorunk mély alázattal és ravaszsággal kéri a labdát, mondván, „visszaadom”. Nem járt sikerrel, de mihelyt a labda közelébe került, rúgta is a következő gólt. A szép számban összegyűlő szurkoló csapat felhőtlenül szórakozik, miközben ők sem tudják, kinek az oldalán állnak. Az utolsó pillanatban Fekete Zsolt elhíresült gólpassza után Faragó Zénó kapuba talál, ezzel kiegyenlítve a barátságosnak induló összecsapást, mely korántsem zajlott szabálytalanságok nélkül. Elérkezett a tizenegyesek ideje:
Godzilla nem rúgta be.
Öcsi fiunknak nem sikerült.
Topozu elfáradt, nem rúgott kapura.
Örs, a falkavezér tétovázás nélkül lepókhálóz, és talál.
Zenepedás Tamáska vállalta, amit a nagyok, középre rúg és talál.
Szőke tanár úr is kecsesen kapuba talál.
„Szőke csapatunk szőke bombázója” kiáltotta Gáspi.

Nos, a végeredmény a lényeg és semmi más. A tizenegyesben a fiúk hármat, míg a tanárok egyet rúgtak be. Egy szó, mint száz fiaink győztek.